Weboldal frissítés a jól működő honlapért

weboldal frissítés

A rendszeres weboldal frissítés garantálja, hogy a weboldalad egyrészt működjön, másrészt ellássa a feladatát, vagyis felkeltse és fenntartsa a látogatók figyelmét. A látogatóid értékelik, ha az oldaladon lévő információk naprakészek, és nincsenek elavult tartalmak. Ez igaz akkor is, ha egy egyszerű blogod van, és akkor is, ha egy komplex webáruházad.

A weboldal frissítés a technikai frissítés mellett magában foglalhat dizájnmódosításokat, új funkciók hozzáadását, valamint hibajavításokat is. Egy rendszeresen frissített és jól működő weboldal vonzóbb a látogatóid számára, és hosszú távon nagyobb forgalmat generálhat.

 

Miért olyan fontos a weboldal frissítés?


A weboldalakat rendszeresen frissíteni kell, mert az elavult bővítmények gyakran tartalmaznak biztonsági réseket, amiket a hackerek könnyen kihasználhatnak. A frissítések az ilyen hibák kijavítására szolgálnak, így csökkenthető a biztonsági problémák kockázata.


A weboldal funkcióinak javítása

benila weboldalkészítés banner


Ha javítasz a weboldalad „tudásán”, az segíthet a felhasználói élmény javításában és a látogatók megtartásában. Az elavult, nem használt bővítményeket pedig érdemes eltávolítani, hogy ne terheljék az oldalt.


Kompatibilitás szempontjából is fontosak a frissítések. Az új böngészőverziók és eszközök miatt a régi weboldalak hibásan jelenhetnek meg, rosszabb esetben egyáltalán nem működnek. Biztosan találkoztál már te is olyan régi oldallal, ami mobilon teljesen használhatatlan volt. Ha pénzt akarsz keresni az interneten, akkor oda kell figyelned arra, hogy az oldalad naprakész legyen, és minden eszközön, illetve böngészőben megfelelően működjön.


A weboldal sebessége, a felhasználói élmény és a SEO


A weboldal sebessége közvetlen hatással van a felhasználói élményre és a keresőoptimalizálásra (SEO). A gyorsabb betöltési idő csökkenti a visszafordulási arányt és javítja az oldalad keresőben elfoglalt helyét. A frissítések gyakran tartalmaznak teljesítményjavító fejlesztéseket, amik növelhetik az oldal sebességét.


A SEO szempontjából fontos, hogy a weboldalak megfeleljenek a legújabb Google-irányelveknek. Az algoritmus változásai miatt rendszeres frissítések szükségesek a keresőbeli helyezésed fenntartásához.

 

Hogyan frissítsd a weboldaladat?


A következőkben egyrészt azt mutatom meg, hogyan tudod az oldaladat technikai szempontból frissíteni, másrészt azt, hogy hogyan kell biztonsági mentéseket készíteni.


Biztonsági mentés


Mielőtt bármilyen frissítést végeznél, fontos, hogy biztonsági mentést készíts a weboldal teljes tartalmáról, beleértve az adatbázist is. Ezt megteheted automatikusan és manuálisan is. Az Akeeba például egy olyan bővítmény, ami lehetővé teszi a biztonsági mentések létrehozását.


A biztonsági mentések biztosítják, hogy egy frissítési hiba esetén könnyedén visszaállítható legyen a weboldal eredeti állapota.


Sok esetben a tárhelyszolgáltató bizonyos időközönként szintén készít az oldalról biztonsági mentést, de mivel nem pont az oldalad frissítése előtt készül az ő mentésük, fontos, hogy nálad meglegyen az oldal frissítés előtti állapota.

 

Bővítmények és sablonok frissítése


A bővítmények frissítéséhez először mindig készíts biztonsági másolatot a weboldalról. Ezt követően lépj be a weboldal adminisztrációs felületére, és válaszd a „Bővítmények” menüpontot.


Itt láthatod a frissítésre váró bővítmények listáját.


Jelöld ki a frissíteni kívánt bővítményeket, majd kattints a „Frissítés” gombra. A folyamat rendszerint automatikusan lezajlik, és visszajelzést kapsz annak sikerességéről.


Ritkán előfordulhat, hogy a frissítés után probléma adódik az oldaladon, mert néhány bővítmény inkompatibilissé válik más bővítményekkel vagy a weboldal sablonjával. Ilyenkor érdemes visszaállítani a biztonsági másolatot.


A sablon frissítése


A sablon frissítéséhez is fontos, hogy biztonsági másolatot készíts. Lépj be az adminisztrációs felületre, és nyisd meg a „Megjelenés” menüpontot, majd válaszd a „Sablonok” opciót. Vagy a felső menüsávban szintén megtalálod a várakozó frissítések között.


Az aktuálisan használt sablon mellett található „Frissítés” gombra kattintva indíthatod el a folyamatot.


A frissítés befejezése után ellenőrizd, hogy minden megfelelően működik-e a honlapodon. Ha módosításokat végeztél a sablon fájljaiban, azok elveszhetnek a frissítés során, ezért célszerű ezeket gyermek sablonban elvégezni. Ehhez hozz létre egy új sablont, ami az eredeti sablonon alapul, de külön fájlokat használ. Ezzel megőrizheted a módosításokat a jövőbeli frissítések során is.

 

Az adatbázis optimalizálása


Az optimalizálás első lépése a tartalom és az adatbázis hatékony kezelése. A képek tömörítése és kisebb fájlméretű videók használata csökkenti a betöltési időt. Az adatbázis optimalizálása magában foglalja a szükségtelen adatok eltávolítását és a táblák indexelését, hogy gyorsabb lekérdezéseket lehessen végrehajtani. Az elavult tartalom cseréje vagy eltávolítása szintén hozzájárul a jobb teljesítményhez.


A hibajavítások és frissítések segítenek megelőzni a biztonsági réseket és javítani a stabilitást. A weboldal frissítés előtti backup készítése biztosítja, hogy bármilyen problémák esetén vissza lehessen állítani az előző állapotot.


A tartalom és a design frissítése


Időről időre érdemes ránézned vagy külső szemmel ránézetned a weboldaladra, hogy van-e szükség kisebb-nagyobb módosításokra a designban, vagy esetleg egy teljes arculat-újratervezésre. Ha azt a képet akarod közvetíteni a vállalkozásodról, hogy haladsz a korral, akkor ezt a honlapodnak is tükröznie kell. Gondolj csak bele, hogy milyen volt egy átlagos weboldal 15 éve, és hogy néz ki most. Megmosolyogtató a különbség, ugye?


A tartalom rendszeres frissítése pedig azt jelzi a látogatóidnak, hogy nálad mindig történik valami, ami miatt érdemes hozzád visszalátogatni. Ne hagyd ki ezt a lehetőséget!


Ha akár technikai, akár tartalmi szempontból frissítenéd a weboldaladat, de nem tudod, hogyan állj neki, akkor nézd meg weboldalkészítés szolgáltatásomat.

Ha tetszett a cikk, oszd meg az ismerőseiddel is!

Hasonló cikkek

korrektúra árak

Korrektúra árak és szolgáltatások

1. Mire jó a korrektúra? A korrektúra az a folyamat, amikor valaki átnézi a szövegeket, hogy kijavítsa az esetleges helyesírási, nyelvtani és stilisztikai hibákat. Ez különösen fontos akkor, ha egy vállalkozás próbálja elérni a potenciális ügyfeleit. Gondolj csak egy weboldalra,

Tovább olvasom »